Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim w związku z obecną sytuacją epizootyczną dotyczącą występowania kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI przypomina o koniczności zachowania reżimu sanitarnego i wzmożone przestrzeganie zasad bioasekuracji HPAI na fermach drobiowych (załącznik I)
Dodatkowo informuję o wyjściu Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 kwietnia 2025r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów krotoszyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego (Załącznik II) oraz Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 28 marca 2025r. (Załącznik III) regulujące obszary zapowietrzone i zagrożone również na terenie powiatu ostrowskiego.